Donostiako Inauteriak 2014 Carnavales de San Sebastián

Aurtengo Donostiako Inauteriak Otsailaren 27-tik Martxoaren 3-ra Ospatuko dira. Los Carnavales de San Sebastián 2014 se celebrarán del 27 de Febrero al 3 de Marzo. Donostiako Inauteriak | EGITARAUA: Otsailak 27, osteguna: 16:31: Inauteri-tailerrak Bidebietako eta Martuteneko Haurtxokoetan. 17:31: Ina...

Jarraitu irakurtzen | Seguir leyendo →

Donostiako Inauteriak 2014 Carnavales de San Sebastián

Aurtengo Donostiako Inauteriak Otsailaren 27-tik Martxoaren 3-ra Ospatuko dira.

Los Carnavales de San Sebastián 2014 se celebrarán del 27 de Febrero al 3 de Marzo.

Donostiako Inauteriak | EGITARAUA:

Otsailak 27, osteguna:

16:31: Inauteri-tailerrak Bidebietako eta Martuteneko Haurtxokoetan.

17:31: Inauteri-tailerrak Aiete, Egia, Gros eta Intxaurrondoko Haurtxokoetan.

19:01: MOMO JAINKOSAREN ETORRERA HIRIRA
Ibilbidea: Konstituzio pl., San Jeronimo, Fermin Kalbeton, San Juan, Boulevard, Elkano, Gipuzkoa pl., Txurruka, Getaria, San Martzial, Londres Hotela, Los Pasai txarangak lagundurik.

19:01: DONOSTIA EUSKAL INAUTERIAZ BLAI!
Parte Zaharrean barrena (19:31ean: emanaldia Konstituzio plazan).
Parte hartuko duten dantza taldeak: Eskola, Goizaldi eta Trebeska.

19:31: MOMO JAINKOSARI HARRERA eta giltzak emango zaizkio Londres hotelean.

21:01: KONPARTSEN AURKEZPENA Donostia Arena 2016 – Ilunben.
Emanaldiko parte-hartze ordena: Thamessis, Salai, Karmelo Txiki, Bóveda Gazte Elkartea, Tantai Loiolako Konpartsa, Odissey, Betiko Zuhaitz, Santa Bárbara, Txingor, Dynamic, Lagun Artea, Intxaur Txiki, Eureka, Show Time, Kaos, Trumoiak, Fama, Alaia, ILAE, Furius, Aitor Ikastola, Toxic, Mystic, Gurea, Mi Nuevo Potosí, Alegría de Alza, Denok Taldea, Txasiss (sarreraren bidez).

Donostiako Inauteriak 2014 Carnavales de San Sebastián

Otsailak 28, ostirala:

Goizean: MOMO JAINKOSAREN BISITAK zaharren egoitzetara eta ospitaletara.

16:31: Inauteri-tailerrak Amarako eta Bidebietako Haurtxokoetan.

17:01: Mozorro lehiaketak Bidebietako eta Egiako Gaztelekuetan.

17:31: Inauteri-tailerra Loiolako Kultur Etxean: zure mozorroa sortu, asmatu edo
trukatu.

17:31: Inauteri-festak eta tailerrak Egia, Gros eta Intxaurrondoko Haurtxokoetan.

18:01: Inauterietako maskara-tailerra Martuteneko Gaztelekuan.

18:31: MOMO JAINKOSARI LAGUNTZEN LONDRES HOTELETIK. BATUKADA jendetsua Taupada taldearekin Londres Hoteletik.
Ibilbidea: Londres hotela, Kontxa Pasealekua, Ijentea, Nagusia, Portu, Konstituzio pl.

18:31: Los Bebes de La Bulla konpartsa hiriko kaleetan barrena.
Ibilbidea: Euskal Herria, San Juan, Bretxa, Boulevard, Elkano, Gipuzkoa pl., Getaria, Bilbo pl., Errege Katolikoak, Prim (San Jose ikastetxea), Artzain Onaren pl., Loiola, Urbieta, San Martzial, Londres Hotela, Kontxa pasealekua, Boulevard, Nagusia, Portua, San Jeronimo, Abuztuaren 31, Soraluze, Aldamar.

19:01: BATUKADA Taupada taldearekin Konstituzio plazan.

19:16: KONPARTSEN AURKEZPENA Konstituzio plazan.
Emanaldiko parte-hartze ordena: Mystic, Thamessis, Tantai Loiolako Konpartsa, Toxic, ILAE, Aitor Ikastola, Odissey, Mundo Nuevo, Santa Barbara, Salai, Trumoiak, Karmelo Txiki, Furius, Betiko Zuhaitz, Mi Nuevo Potosi, Alegría de Alza, Eureka, Boveda Gazte Taldea, Gurea, Lagun Artea, Denok Taldea, Show Time, Txasiss, Txingor, Fama, Intxaur Txiki.

20:01: DONOSTIAKO INAUTERIAK. Lanpernen Konpartsa Union Artesanaren eskutik.
Ibilbidea: Aldamar, Iñigo, Narrika, Abuztuaren 31, Nagusia, Fermin Kalbeton, Bretxa, San Juan, Arrandegi, Narrika, Boulevard, Nagusia, Portu, Konstituzio pl., Narrika, Iñigo, Aldamar, Euskal Herria.

20:31: Tantai Loiolako Konpartsaren desfilea Loiolan barrena.
Ibilbidea: frontoia, Zubiondo, Urbasa mendia, Plazaburu, Aralar mendia, frontoia.

21:46: Betiko Zuhaitz konpartsaren desfilea Intxaurrondo barrena.
Ibilbidea: Mons biribilgunea, Zarategi, Txara, Zarategi, Mons biribilgunea.

22:01: Thamessis konpartsaren emanaldia Bidebietako frontoian.

Donostiako Inauteriak 2014 Carnavales de San Sebastián

Martxoak 1, larunbata:

11:01: GOIZTIRIETARA. Inauterietako kalejira Los Pasai txarangarekin, Zuloaga plazatik Londres hoteleraino.
Ibilbidea: Zuloaga pl., Abuztuaren 31, Narrika, Fermin Kalbeton, San Juan, Boulevard, Ijentea, Kontxa pasealekua, Londres hotela.

11:01: Aitor Ikastola eta Denok Taldea konpartsen Desfile a Egiako kaleetan barrena.
Ibilbidea: Mandasko Dukea, Egia, Ametzagaña, Karmengo Andre Maria, Martin Santos pl.

11:01: DonostiRoller INAUTERI-MARTXA. Irteera eta bukaera: Alderdi Eder.

11:31: GOIZTIRIAK MOMO JAINKOSARI. Agur koral herrikoia Kontxa pasealekuan (Londres hotela).

11:46: GUZTIOK MOMO JAINKOSAREKIN UDALETXERA
Kalejira Zubietako Zanpantzarrekin eta Los Pasai txarangarekin Kontxako pasealekuan barrena.

12:01: HERRI DANTZA KONPARTSA Parte Zaharra eta Boulevardean barrena.
Ibilbidea: Zuloaga pl., Abuztuak 31, Nagusia, Portu, Kostituzio pl., Narrika, Fermin Kalbeton, Bretxa eta Boulevard (15:00etan Kioskoan).

12:01: TANGO DANTZARIAK KALEAN Boulevardeko kioskoan A.G.A.T.A. (Asociación Gipuzkoana de Amigos del Tango Argentino) elkartearen eskutik.

12:01: 3Txulo txaranga Parte Zaharretik.

12:01: BOTEREA MOMO JAINKOSAREN ESKUETARA PASATZEA Udaletxeko udalbatza-aretoan.

12:11: Zubietako Zanpantzarrak Parte Zaharreko kaleetan barrena.

12:31: LANTZEKO INAUTERIA Antiguotarrak dantza taldearen eskutik.
Ibilbidea: Alfontso XIII.aren pl. (irteera), Matia, Gaskuña pl., Benta Berri pl.

16:31: Mozorro lehiaketa eta merendola Aieteko Gaztelekuan.

16:31: Mozorro lehiaketa Antiguako Haurtxokoan.

16:31: Familiarekin jolasean: inauteri-tailerrak Aieteko eta Intxaurrondoko Haurtxokoetan.

17:01: Familiarekin jolasean: inauterietako tailerrak eta festak Amara, Bidebieta, Egia, Gros eta Martuteneko Haurtxokoetan.

17:01: Mozorro lehiaketak Amara, Bidebieta, Egia, Gros eta Intxaurrondoko Gaztelekuetan eta Martutenekoan inauteri-festa.

17:01: INAUTERIETAKO DESFILEA. Konpartsa eta karrozen lehiaketa.
Ibilbidea: Boulevard, Hernani, Askatasunaren hiribidea, Urbieta, Prim, Bergara, Idiakez, Gipuzkoa pl., Legazpi, Boulevard.

17:46: Los Bebes de La Bulla konpartsaren irteera.
Ibilbidea: Euskal Herria, Aldamar, Bretxa, Fermin Kalbeton, San Jeronimo, Portu, Konstituzio pl., Narrika, Boulevard, Fermin Kalbeton, Aldamar.

18:01: INAUTERIAK DANTZA ETA BARREA!. Haurrentzako jaia Antzoki Zaharrean.
Opariak zozketatuko dira parte-hartzaile guztien artean. Jaso zure gonbidapena DK Festak unitatean (Konstituzio pl., 1-1go). Derrigorrezkoa mozorroturik (laguntzaileak ere).

18:31: Inauteri-festa Antiguako Gaztelekuan.

19:01: Gaztelubideko fanfarrearen irteera.
Ibilbidea: Abuztuaren 31, Narrika, Konstituzio pl. (emanaldia), Arrandegi, Esterlines, Portu, Nagusia eta Gaztelubidera itzultzea.

19:01: DONOSTIAKO INAUTERIETAKO ANTZINAKO KONPARTSAK:
19:01: Lorezainen konpartsa Eskolaren eskutik Zuloaga plazatik.
19:01: La Gaviota danborrada Kursaaletik.
19:31: Lanpernen konpartsa Union Artesanaren eskutik Euskal Herria kaletik.
19:31: Amara Berriko Kaldereroen konpartsa Santa Katalina plazatik.
20:01: Oilarren konpartsa Gaztediren eskutik Gipuzkoa plazatik.

19:31: 3Txulo txaranga Parte Zaharretik.

19:31: INAUTERIAK ANTIGUAN. Mozorro desfile-lehiaketa ORLEANS txarangarekin frontoitik Benta Berri plazaraino Antiguako Jai Batzordearen eskutik.

20:01: DONOSTIAKO INAUTERIETAKO ANTZINAKO KONPARTSAK Konstituzio plazan.

20:01: Mi Nuevo Potosi konpartsaren emanaldia Easo plazan.

20:01: DONOSTI GLOBETROTTERS: BILA GAITZAZU, ONARTU ERRONKA ETA PRESTA ZAITEZ GALTZEKO!!! Parte Zaharrean barrena.

21:31: INAUTERIAK ANTIGUAN. Kontzertua PROYECTO NOMBRE eta 3gabe2 taldeekin Benta Berri plazan Antiguako Jai Batzordearen eskutik.

23:31: THE JOSELONTXO’S txaranga, TAUPADA batukada eta ORKRESTA ELEKTROTXARANGA Parte Zaharretik.
Konstituzio plazan eta Boulevardeko kioskoan emanaldiak eskainiko dituzte.

Donostiako Inauteriak 2014 Carnavales de San Sebastián

Martxoak 2, igandea:

09:01: INAUTERIETAKO DIANA Udalaren Txistulari Taldearen eskutik, oinezkoentzako kaleetan eta Parte Zaharrean barrena.

11:31: INAUTERIETAKO HAUR DESFILEA
Emanaldiaren parte-hartze ordena: Mystic, Aitor Ikastola, Karmelo Txiki, Trumoiak, ILAE, Fama, Txasiss, Denok Taldea, Intxaur Txiki. Ibilbidea: Boulevard, Hernani, Askatasunaren hiribidea, Txurruka, Gipuzkoa pl., Elkano, Boulevard.

11:46: Los Bebes de La Bulla konpartsa hiriko kaleetan barrena.
Ibilbidea: Euskal Herria, Aldamar, Bretxa, Fermin Kalbeton, Narrika, Arrandegi, Fermin Kalbeton, Esterlines, San Jeronimo, Fermin Kalbeton, Bretxa, Aldamar.

12:01: BENGOA DJ Parte Zaharreko kaleetatik.

12:01: GAUERDI txaranga Parte Zaharreko kaleetatik.

12:01: DONOSTIAKO INAUTERIAK. Oilarren konpartsa Gaztediren eskutik.
Ibilbidea: Bretxa Merkataritza-gunea, Parte Zaharra.

12:01: DONOSTIAKO INAUTERIAK. Lorezainen konpartsa Eskolaren eskutik.
Ibilbidea: Kursaal, Erregina Erregeordea, Boulevard, Bretxa, Fermin Kalbeton, Narrika, Konstituzio pl.

12:01: Tantai Loiolako Konpartsaren Desfile a Loiolan barrena.
Ibilbidea: frontoia, Zubiondo, Urbasa mendia, Plazaburu, Aralar mendia, frontoia.

12:01: Lagun Artea konpartsaren Desfile a Groseko kaleetan barrena.
Ibilbidea: Euskadi pl., Mirakruz, Secundino Esnaola, Segundo Izpizua, Txofre pl.

12:01: Alegría de Alza, Gurea eta Santa Barbara konpartsen desfilea Altzako kaleetan barrena.
Ibilbidea: Harria parkea, Arriberri, Santa Barbara, Harria parkea.

12:01: EUSKAL HAUR INAUTERIA Gero Axular taldearen eskutik (Buruhandi eta Erraldoien konpartsarekin).
Ibilbidea: Konstituzio pl., San Jeronimo, Abuztuaren 31, Nagusia, Portua, Lastako nasa, Ijentea, Kontxa pasealekua, Alderdi Eder (Udaletxeko terraza).

12:16: KONPARTSEN HAUR EMANALDIA Konstituzio plazan.
Emanaldiaren parte-hartze ordena: Mystic, Aitor Ikastola, Karmelo Txiki, Trumoiak, ILAE, Fama, Txasiss, Denok Taldea, Intxaur Txiki.
12:31: Mundo Nuevo konpartsaren Desfile a Amara Zaharra auzoan barrena.
Ibilbidea: Amara, Osasun kalea, Autonomia, Easo pl., Arroka, Amara.

13:31: DONOSTIAKO INAUTERIA. Oilarren Konpartsa Gaztediren eskutik Konstituzio plazan.

13:46: DONOSTIAKO INAUTERIA. Lorezainen konpartsa Eskolaren eskutik Konstituzio plazan.

17:01: INAUTERIETAKO DESFILEA. Konpartsa eta karrozen lehiaketa.
Ibilbidea: Boulevard, Hernani, Askatasunaren hiribidea, Urbieta, Prim, Bergara, Idiakez, Gipuzkoa pl., Legazpi, Boulevard.

18:31: Los Bebes de La Bulla konpartsa hiriko kaleetan barrena.
Ibilbidea: Euskal Herria, Aldamar, Bretxa, Fermin Kalbeton, Narrika, Arrandegi, Fermin Kalbeton, Esterlines, San Jeronimo, Fermin Kalbeton, Bretxa, Aldamar.

19:01: NON DAGO KARPA? BIRIBIL ZIRKOren eskutik.
Zirkoa, malabareak Boulevard eta Parte Zaharretik.

19:31: ROCKALEAN. Kale-rocka Parte Zaharretik eta Boulevard barrena.

Donostiako Inauteriak 2014 Carnavales de San Sebastián

Martxoak 3, astelehena:

Goizean: MOMO JAINKOSAREN BISITAK zaharren egoitzetara eta ospitaletara.

19:31: SARDINAREN EHORZKETA. Inauteriei agur esateko segizio jendetsua; nekromantikoak, deabruak, maindirez jantzitakoak, gudariek zaldiz, dragoiak eta beste hainbat pertsonaiak; eta Los Pasai eta Los Incansables txarangak eta Psycho-Clown perkusio emanaldia Zo-Zongóren eskutik.
Ibilbidea: Bilbo pl., Getaria, Txurruka, Gipuzkoa pl., Elkano, Boulevard.

20:01: … eta festarekin amaitzeko SARDINA ERRETZEA Boulevardeko kioskoaren ondoan.

Martxoak 8, larunbata:

11:01: Intxaur-Txiki, Salai eta Txingor konpartsen desfilea Intxaurrondoko kaleetan barrena.

13:16: ILAE konpartsaren desfile a Ibaetan barrena.
Martxoak 9, igandea:

11:01: ELTZE FESTA Altzan.

Donostiako Inauteriak 2014 Carnavales de San Sebastián

 

informazio gehigarria donostia.org | Más información donostiakultura.com

Donostiako inauteriak 2014 egitarua euskeraz deskargatu

Programación de los Carnavales de San Sebastián en castellano para descargar

 

Deja un comentario

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.